Сьогодні багато українських ветеранів, повертаючись до цивільного життя, стикаються з викликами, які не завжди очевидні на перший погляд.
Проблеми, з якими можуть стикатися ветерани:
Стигматизація.
На жаль, іноді роботодавці можуть мати упередження щодо ветеранів. Вони думають, що люди з військовим досвідом мають проблеми з емоційною стабільністю чи адаптацією до цивільного життя.
Психологічні бар’єри.
Багато ветеранів відчувають невпевненість під час пошуку роботи через відсутність досвіду проходження співбесід, складання резюме чи розуміння ринку праці. До того ж, ветерани можуть не мати іншого досвіду роботи, окрім, як на військових посадах
Проблема з поінформаваністю щодо програм навчання.
Попри те, що існують програми перекваліфікації, багато ветеранів не знають, як ними скористатися, або стикаються зі складними бюрократичними процедурами.
Фізичні або психологічні травми.
Наслідки поранень чи ПТСР можуть ускладнювати процес адаптації до роботи.
Що можуть зробити роботодавці?
Підтримувати ветеранів у перекваліфікації. Є безліч курсів та програм, які допомагають освоїти нову професію. Варто ділитися інформацією про них.
Ламати стереотипи. Розповідайте про ветеранів, які успішно працюють у різних сферах, аби показати їхній потенціал і професіоналізм.
Створювати робочі місця. Бізнес може адаптувати умови праці для ветеранів, беручи до уваги їхні потреби, а також культуру інклюзивності робочого простору.
Підтримувати морально. Іноді просте розуміння, співчуття та готовність допомогти можуть стати вирішальними для людини.
Наразі Український ветеранський фонд за підтримки Міжнародний фонд "Відродження" працює над створенням онлайн-платформи для ветеранів і роботодавців, на якій ветерани зможуть переглядати доступні освітні можливості, вакансії, гранти та спеціально розроблені для них продукти.
Український ветеранський фонд Мінветеранів