Сьогодні розповідаємо про досягнення та боротьбу жінок в історичному контексті.

Про жінок, які захищають Україну від агресора та героїчно боронять нашу державу на передовій. Про активісток руху спротиву, про політув'язнених, правозахисниць, громадських діячок та активісток, дружин, матерів та сестер політв’язнів, про мисткинь, які своїми працями висвітлюють важливі теми, щоб обличчя жіночого спротиву в Криму було впізнаним, а голоси хоробрих та відданих жінок були почуті. Читайте більше про історії жінок

20:27 08.03.2024

«Поезія без меж»: з нагоди 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка Національна бібліотека для дітей ініціювала поетичний марафон

В межах онлайн-заходу на офіційній сторінці бібліотеки у Фейсбуці упродовж двох днів звучатимуть рядки Тараса Шевченка різними мовами світу.

20:15 08.03.2024

Хочете взяти участь у конкурсі “Варто почати власну справу” від Українського ветеранського фонду, але маєте запитання?  Долучайтесядо воркшопу і дізнайтеся, як отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на реалізацію та розвиток власного бізнес-проєкту, зокрема: як правильно заповнити проєктну заявку, підготувати документи, на які деталі важливо звернути увагу та як уникнути помилок. Найближчий воркшоп відбудеться 12 березня о 12:00. Щоб зареєструватися, перейдіть за посиланням: https://veteranfund.com.ua/vorkshop-yak-otrymaty-do-1-5.../

20:11 08.03.2024

Уряд запускає програму компенсації аграріям вартості сільгосптехніки вітчизняного виробника

“Підтримка національного виробника, стимулювання попиту на продукцію й товари, зроблені в Україні, - основа нашої державної політики. Запровадження програми компенсації 25% вартості української сільгосптехніки, яку купують наші аграрії, - лише одна з програм такої підтримки. На її реалізацію ми заклали в бюджет цього року 1 млрд грн. Надалі плануємо розширити дію програми на інші види техніки вітчизняного виробництва. Виготовляти українське, купувати українське, розвивати українську промисловість - це наш шлях до економічного зростання та самозарадності”, - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.Уряд запускає програму 25% компенсації вартості сільгосптехніки українського виробництва. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів України 8 березня 2024 року.

20:03 08.03.2024

Започатковано Всеукраїнський проєкт збору книжок "Вільні читають українською!"

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка, з метою поповнення бібліотечних фондів, створення мобільних бібліотечних куточків, формування книжкових поличок в укриттях Уповноважений із захисту державної мови за підтримки Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнського проєкту “Єдині” та студентських мовних омбудсменів започатковує Всеукраїнський проєкт збору книжок "Вільні читають українською!"

14:58 08.03.2024

10 цікавих фактів про Кобзаря за 10 днів. 1 день до Дня народження Тараса Григоровича Шевченка.  Перший пам'ятник Тарасу Шевченку на території України був встановлений 125 років тому.

На приватній території та нелегально. Але про все по черзі. У 1897 році харківський промисловець та меценат Олексій Алчевський замовив у скульптора Володимира Беклемішева бюст Тараса Шевченка. Скульптор виконав погруддя Кобзаря з білого мармуру.

14:22 08.03.2024