Дата: від до Скинути

До 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка в Національній бібліотеці для дітей оживуть його твори

За допомогою цифрових технологій Національна бібліотека України для дітей дарує нове життя книгам, кожна з яких є частинкою нашої культури. За допомогою штучного інтелекту фахівці бібліотеки оживили збірку поезій Тараса Григоровича «Тече вода з-під явора» з ілюстраціями української художниці Любові Джолос (1939 року видання). Три анімаційних випуски творів Тараса Шевченка та інші ресурси проєкту «Книги оживають» можна знайти на сайті бібліотеки

17:04 07.03.2024

Херсонська ОДА інформує про те, що зроблено 06 березня аби повернути нормальне життя на звільнену Херсонщину.

Для відновлення світла на Херсонщині працювали 28 бригад – це 152 робітники та 46 одиниць техніки. Минулої доби енергетики виконували аварійно-відновлювальні роботи на лініях, що живлять Новодмитрівку, Орлове, Велику Олександрівку, Нововоронцовку, Любимівку, Червоний Яр, Херсон, Олександрівку та Посад - Покровське. Над відновленням понівечених російськими ударами будівель у Херсоні працювали 62 робітники Херсонської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби та ДСНС. Першочергові ремонтні роботи проведено за 12 адресами у житлових будинках, де OSB-листами закрили 66 вікон.

15:51 07.03.2024

10 цікавих фактів про Кобзаря за 10 днів .  2 дні до Дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Володар Чернечої гори Помер український поет 47-річним у Петербурзі, там його спочатку і поховали. Але і друзі Шевченка, і численні шанувальники його творчості знали про палке бажання поета бути похованим згідно з його «Заповітом», написаним ще в 1845 році, на рідній землі – «Як умру, то поховайте мене на могилі серед степу широкого на Вкраїні милій...».

15:07 07.03.2024

Як декларувати майно, отримане у спадщину?

Кампанія декларування за 2023 звітний період триває до 31 березня включно. НАЗК продовжує роз’яснювати правила декларування з питань, які найбільше турбують публічних службовців. Одним з видів доходу, який потрібно декларувати, є спадщина. Вона підлягає відображенню в розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації за той звітний період, в якому було отримано правовстановлюючий документ – свідоцтво, договір чи судове рішення.

13:10 07.03.2024

На Херсонщині внаслідок російських атак поранені троє мирних жителів, пошкоджено вищий навчальний заклад та житлові будинки

Ворог продовжує обстрілювати мирні населені пункти Бериславського та Херсонського районів із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, мінометів та БпЛА. Ціллю атак росіян залишаються об’єкти життєзабезпечення та цивільної інфраструктури. Минулої доби в результаті російської агресії троє людей отримали поранення.

12:15 07.03.2024

Як ветеранам й ветеранкам отримати безоплатні ліки

Мінветеранів постійно працює над створенням належних умов для якісної реінтеграції у суспільство Захисників і Захисниць. Зокрема, над отриманням ними доступних медичних послуг та лікарських засобів. Разом з Національною службою здоров’я України Мінветеранів роз'яснює ветеранам і ветеранкам, які є шляхи отримання ліків безоплатно.

11:25 07.03.2024