Розмовні клуби української мови між «прильотами» на Херсонщині

Селище Миролюбівка, Херсонська область. У ньому і ще в 9 населених пунктах на деокупованих територіях проходять розмовні клуби української мови Руху «Єдині». Наші координатори знають, що в регіоні дуже напружено, постійно прилітає. Тож цілодобово чекають новин від модераторів Руху, що проводять заняття. Одна із модераторок: «До нас не долітало. Та почало в жовтні діставати. В нас комендантська година з 20:00. Почули звук мопедів. Подумали: хтось ганяє. Але виявилось, то не наші розбишаки на мопедах, а ..уські мопеди… диринчать в небі. «Приліт» у селищі, в багатьох хатах повилітали вікна. Наступного дня в нас розмовний клуб української мови від Руху «Єдині». І люди приходять! Є запит на опанування навичок правильного мовлення у 17-річних, і у 40, і у 60 років, є учасники, яким за 70. Намагаються опанувати новий правопис. Ставити правильно наголос».

19:06 17.10.2023

Для роботи на деокупованих територіях буде створено резерв медпрацівників — рішення Уряду

Для роботи на деокупованих територіях буде створено резерв медпрацівників. Ухвалена сьогодні Кабінетом Міністрів України постанова дозволить забезпечити медичні заклади державної та комунальної форм власності, які відновлять роботу на деокупованих територіях, лікарями та медсестрами/медбратами. З цією метою запрацює інформаційна система «Резерв працівників сфери охорони здоров’я для роботи на деокупованих територіях України». Користувачами стануть медпрацівники, зареєстровані у ній і зараховані до резерву. Кожен медик матиме особистий кабінет, тобто профіль, за допомогою якого зможе обмінюватися документами та інформацією з іншими користувачами.

18:58 17.10.2023

За рік із деокупованих територій Харківщини та Херсонщини евакуйовано понад 67 тисяч людей

Евакуація зі звільнених населених пунктів Харківської та Херсонської областей розпочалася восени 2022 року. В її межах із деокупованих територій (ДОТ) Харківщини та Херсонщини до безпечних регіонів перемістилися понад 67 тисяч громадян.

18:50 17.10.2023

У межах виконання семи рекомендацій Єврокомісії на шляху України до членства в ЄС затверджено Державну цільову національно-культурну програму «Єдність у розмаїтті» на період до 2034 року».

Мета – створення сталих інституційних умов на загальнодержавному та регіональному рівні для задоволення потреб та ефективної реалізації прав і можливостей національних меншин (спільнот) та корінних народів України.

20:46 16.10.2023

Незабаром у Дії можна буде перереєструвати транспортний засіб — долучайтеся до набору на бета-тестування

Максимум державного сервісу в телефоні. Українці вже звикли за лічені хвилини отримувати послуги в ґаджеті не виходячи з дому. Їхній перелік постійно розширюється. І в найближчому майбутньому громадяни зможуть онлайн навіть продавати рухоме майно всього в кілька кліків.

19:49 16.10.2023

ЮНЕСКО і МОН запускають програму з цифрової педагогіки, психічного здоров’я та соціально-емоційного навчання

Новий курс «Цифровий учитель» розроблено для підтримки дистанційного і змішаного навчання в Україні. Програму створено для щонайменше 50 000 вчителів з метою розвитку навичок цифрової педагогіки й використання інструментів для якісного дистанційного і змішаного навчання.

19:36 16.10.2023